Sohbet Sitelerinin Sosyal Medyadan Farkı Nedir

Sohbet Sitelerinin Sosyal Medyadan Farkı Nedir

Sohbet Sitelerinin Sosyal Medyadan Farkı Nedir

Sohbet sitelerinin sosyal medyadan farkı tamamen özgür bir ortam içermesidir. Sosyal medya çok katı kurallar ile yönetiliyor. Sohbet etmek için girdiğiniz siteler tamamen kullanıcıya dönük bir şekilde olup site kullanıcılarının özgür bir sohbet gerçekleştirmesi için dizayn edilmiştir. Bu düzen sosyal medyada kesinlikle yoktur. Bunu takip eden ayrı bir konu olarak sosyal medyada artık gizlilik diye birşey kalmadığını görüyoruz. Mesajlarınızın hiç tanımadığı insanların eline geçmesi sizi rahatsız ediyor öyle değil mi? Sohbet sitesi kullanıcıları zaten bunların farkında olarak bu tip siteleri seçiyor. Sohbet sitelerinde gizlilik her zaman esastır.
Sosyal medyada facebook’dan başka sitede akıcı bir iletişim yani akıcı bir chat yoktur. Sohbet  sitelerinde akıcı bir chat ve aynı zamanda toplu bir anlık mesaj sistemi vardır. Kullanıcılarının rahat etmesi için elinden geleni yapan bir yönetim sistemine sahip olan sohbet siteleri aynı zamanda kullanıcılarına sosyal medyayı aratmamak için kanallar içerisinde eğlenceli yarışmalar düzenleyerek oda sakinlerinin hem eğlenmesine katkıda bulunuyor hem de insanların birbiri ile olan ilişkilerini yönetmelerine yardımcı oluyorlar. Sohbet sitelerinin her yaşa göre oda tercihleri olduğu için sosyal medyadan daha farklı bir konumda olmaları gerekiyor zaten, facebook gibi sosyal medya hizmetlerinde her yaş aynı yerde bulunuyor.
Bazı insanlar şunları diyebilir, sohbet sitelerinde fazlasıyla art niyetli insan var bunların önüne geçilmedikçe rahat edemiyoruz. Bu art niyetli insanlar heryerde var facebook, twitter, instagram hangisine bakarsanız bulursunuz. Sohbet sitelerinin adminleri bu konularda pasif kalmayarak gereken cezai işlemleri kişilere uyguluyor bu yüzden sohbet siteleri çok daha mantıklı bir işleyiş içinde yürümektedir. Bu sitelerde de facebook grupları gibi sohbet odaları var, oralarda bilgi paylaşımları yapılabiliyor ve bi sorununuz olduğunda anlatabilecek insanları bulabiliyorsunuz. Çağ artık sohbet sitelerine doğru gidiyor. Gün geçtikçe bu siteler sosyal medyadan daha popüler hale gelecek ve tüm kitle buraya geçecek. Sizde çağa ayak uydurarak sohbet sitelerinde ön koltuklardan yerinizi ayırtabilir ve bu eğlenceli dünyaya dahil olabilirsiniz. Bu konuyu tekrar tekrar düşünmenizi öneriyorum.


Yazar: admin

Görüntüleme: 100 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 25 Ocak 2024

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50